אל תגביל את האתגרים שלך
אתגר את הגבולות שלך

  הקמת חברה בע"מ

  5
  (2)

  רבים לא יודעים, אולם חברה בע"מ היא יישות משפטית נפרדת. יש לה "מספר תעודת זהות" שונה מאלה של בעליה והיא נושאת באחריות המלאה למעשיה, דבר שמעניק הגנה ואחריות מוגבלת לבעלי המניות בה.

  למעשה, אחריות החברה מוגבלת עד לגובה הון המניות של החברה, או במילים אחרות עד לסכום ההשקעה של בעלי המניות (בכפוף לחריגים).

  כיום, כל אדם פרטי רשאי ויכול להקים חברה, ללא מניעות או סייגים. מדובר כיום בהליך פשוט באופן יחסי אולם בעל מספר דרישות חובה, כגון החובה למנות דירקטורים ולבנות תקנון לחברה.

  כאשר ישנם יותר מבעל מניות אחד, ההמלצה הגורפת היא לבנות הסכם מייסדים שתפקידו להסדיר את מערכת היחסים בין השותפים ובעלי המניות בחברה בכל הנוגע לניהול החברה, להחלטות המתקבלות וכמובן בנוגע לחלוקת הרווחים.
  לחברה בע"מ יתרונות רבים. אחד היתרונות הבולטים ביותר נוגע ליתרונות המיסוי השונים – שיעור מס חברות שחל על רווחי החברה הוא שיעור אחיד, וזאת לעומת השיעור השולי של אדם יחיד. כמו כן, ישנה אפשרויות של משיכת דיבידנד מהחברה ללא תשלום מס בכלל ועוד.

  היתרון המשפטי הבולט ביותר של חברה בע"מ היא למעשה בשכבת המגן שהיא מעניקה לבעלי המניות שלה. הלכה למעשה, בעל מניות לא יישא בחובות או באחריות לחובות החברה, אלא במקרים חריגים במיוחד.

  כמו כן, העובדה כי אורך החיים של החברה אינו מוגבל בזמן (החברה יכולה להתקיים לעד), ניתן לגייס הון ומשקיעים בקלות יחסית, הענקת אופציות לעובדי החברה ויתרונות נוספים בולטים, מהווים כר פורה להקמת חברות ותאגידים פרטיים לכל דורש.

  עם זאת, בהקמת חברה יש מספר פעולות אשר חשוב לבצען באמצעות איש מקצוע – עורך דין. ולשם כך, משרד עורכי הדין אלגלי ויצמן זמינים לתת שירות מקצועי ואדיב לכל אורך הדרך לרבות מתן ייעוץ משפטי צמוד.

  עד כמה הדף היה שימושי?

  לחץ על מנת לדרג!

  דירוג ממוצע 5 / 5. ספירת הצבעות: 2

  אין הצבעות עד כה! תהיה הראשון לדרג את המאמר הזה.

  מכיוון שמצאת את המאמר הזה שימושי...

  Follow us on social media!

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   עוד במחלקה מסחרית

   עורך דין סימני מסחר

   עורך דין לרישום סימן מסחר שם חברה, לוגו, סלוגן- כל אלה הם סימנים המהווים את כרטיס הביקור של החברה שלכם. לעיתים נראה שכל מה שיש לעשות הוא לשבת מול המחשב ולעצב. הדברים כמובן הרבה יותר מורכבים. גם עיצוב הלוגו או ח...

   המשך קריאה

   ליטיגציה מסחרית

   מה היא ליטיגציה מסחרית? הליטיגציה עוסקת בתחום המשפט הפלילי והמשפט האזרחי. הליטיגציה מסחרית הינה תת תחום של הליטיגציה האזרחית. הליטיגציה המסחרית עוסקת במשפטים פליליים ובעבירות לפי חוק ניירות ערך וכן בהליכים אזרח...

   המשך קריאה

   סכסוך שותפים

   בין אם מדובר בחברה בע"מ או שותפות בעסק (שרשום על אחד מבעלי העסק), סכסוכים בין שותפים הן עניין שיש לנהל במקצועיות תוך הבנה מה הוא רצונם של הצדדים. סכסוכי שותפים פורצים מסיבות מגוונות ורבות ומתנהלים באופן דומה מא...

   המשך קריאה
   קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים לעורכי דין