סכסוך שותפים

בין אם מדובר בחברה בע"מ או שותפות בעסק (שרשום על אחד מבעלי העסק), סכסוכים בין שותפים הן עניין שיש לנהל במקצועיות תוך הבנה מה הוא רצונם של הצדדים.

סכסוכי שותפים פורצים מסיבות מגוונות ורבות ומתנהלים באופן דומה מאוד לכל סכסוך עסקי ובהחלט ניתן לקבוע כי מדובר בתופעה שכיחה שבה יחסי השותפים עולים על שרטון.

במקרים רבים של סכסוכי שותפים ניתקל בשותף שחש שהוא תורם יותר מהשותף האחר, שותף אשר ירגיש שהשותף האחר מסתיר ממנו מידע, מחלוקות על כספי החברה והתעניינות השותף בעסקים שלא קשורים לחברה.
תוצאות הסכסוך מהוות בעיה אקוטית לחברה תוך פגיעה בהכנסות השוטפות של החברה ולכן חשוב להתנהל באופן מקצועי וישיר על מנת להוביל לפתרון הבעיה בעזרת עורך דין המתמחה בלטיגציה מסחרית.

איך ניתן לסיים את הסכסוך? באמצעות 2 פתרונות אפשריים:

  1. הסכמה – היא האפשרות המועדפת ביותר והיעילה לכל הצדדים. השותפים פותרים את המחלוקות וממשיכים בניהול העסק המשותף (לעיתים קרוב הדבר כרוך בהנהגת מדיניות חדשה בעסק/חברה) או לחלופין הפתרון הוא בהיפרדות, כאשר אחד השותפים נשאר בעסק ונוטל על עצמו את ההתחייבויות השונות ואילו השותף השני יוצא בתמורה להטבות שונות.
  2. הליכים משפטיים – בין אם בניהול תביעות כספיות בבתי משפט או בהליכי בוררות, כאשר אין דרך לפתור את הסכסוך בין הצדדים, אין מנוס מפנייה לערכאות שיפוטיות. לרוב מדובר בהליכים שמצריכים הבנה עמוקה של הסכסוך ושל אופי השותפות.

במשרד עוה"ד אלגלי ויצמן ושות' צברנו ניסיון רב גם בניהול הליכי סכסוך בין שותפים תוך קצירת הישגים מרשימים עבור לקוחותינו, בין אם ביישוב הסכסוך בדרכי גישור ובין אם בניהול הליכים משפטיים.

ייעוץ לפני חקירה במשטרה
צריכים ייעוץ עם עו"ד מומחה בתחום? השאירו פרטים
telephone (6)

עו"ד עמוס - 0535237734
עו"ד מיכאל - 0506969045

mail (5)
location (3)

רחוב האמנות 8 - בית הגפן קומה 1 נתניה

מאמרים נוספים:

צריכים ייעוץ עם עו"ד מומחה בתחום? השאירו פרטים