עבירות צווארון לבן

מה הוא צווארון לבן?

פשע צווארון לבן לא מסתכם רק בתעלומת רצח הכרוכה בתביעה. במקום זאת, פשע צווארון לבן אינו אלים ומתייחס לפשעים כספיים כגון הונאה, שוחד, מעילה והלבנת הון, המבוצעים על ידי אנשי עסקים וממשלות.

מה כולל חוק פשעי צווארון לבן?

עורכי דין המתמחים בפשע צווארון לבן יראו את עצמם מגנים על לקוחות באמצעות חקירה, כולל התדיינות אזרחית ופלילית. הלקוחות נעים בדרך כלל בין תאגידים גדולים ובנקים, לבין אנשים בולטים בעסקים ובפוליטיקה.

עורכי דין יצטרכו להכיר את התקנות הנוגעות לארגונים מסוג זה, וכן להיות בעלי ידע נרחב ומעמיק סביב הפעילות העסקית של לקוחותיהם. רק אז הם יכולים להמציא אסטרטגיות משפטיות מתאימות.

עורכי דין בתחום זה יכולים להציע ללקוחותיהם ייעוץ משפטי מהשורה הראשונה כיצד לציית לחקיקה ממשלתית מורכבת ולחקירות שמבצעות רשויות אכיפה. עורכי דין יסייעו ללקוח בפתרון חששות קריטיים, שיכולים לכלול גילוי ממצאים העלולים לסכן או ויתור על הרשאות. ברור שהמטרה העיקרית היא תמיד לפתור בעיות לפני הגשת כתב אישום ולהימנע מאחריות עתידית.

פשע צווארון לבן הוא המונח הקשור למגוון פשעים שונים.

הונאה מסתכמת בהטעיית מישהו לרווח כספי. סוג נפוץ של הונאת צווארון לבן הוא הונאת ניירות ערך, המגיעה בכל הצורות והגדלים. עם זאת, 'סחר פנים' הוא המקום בו מישהו עם גישת ידע פנים סודי אודות חברה (כגון רווחים קרובים) סוחר במידע זה. לכן, אם דוח רווחים אמור לפגוע בחברה ובכיר ימכר את מניותיהם לפני שפרסום זה יהיה הונאת ניירות ערך. סוג אחר של הונאת צווארון לבן הוא המקום בו מישהו או חברה מרוויחים כסף על בסיס מידע כוזב ביודעין, כגון לקוחות פוטנציאליים או כספים.

העלמת מס היא גם פשע נפוץ של צווארון לבן. זה כולל אדם או חברה המתחמקים מתשלום מיסים. הם יכלו להעביר נכסים על מנת להימנע ממס, או שיוכלו למסור מידע שקרי לרשויות המיסים.

לבסוף, הלבנת הון היא האמצעי לסינון כסף שהושג שלא כדין באמצעות עסקאות כדי לגרום לו להיראות לגיטימי. חשבו על העסק של  שטיפת המכוניות של וולטר ווייט בשוברים שורות, שם הוא מלבין את כספי הסמים לא חוקיים.

משרד עמוס אלגלי ושות' מתמחה במגוון תחומי המשפט האזרחי-מסחרי, משלב את היתרונות של משרד בוטיק, המעניק ללקוחותיו שירות אישי צמוד, עם יצירתיות ומקצועיות בלתי מתפשרת המותאמת לצרכים הייחודים של הלקוח. מחלקת הליטיגציה של המשרד מתמחה בניהול משברים עסקיים, בליטיגציה אזרחית ומסחרית מורכבת.

בנוסף, המשרד מתמחה בתחום המשפט הפלילי הנוגע לעבירות צווארון לבן, ייצוג במעצרים, טיפול אשר זוכה להצלחה רבה בדמות סגירת תיקים כבר בשלבים הראשוניים של החקירה, מניעת הגשת כתבי אישום פלילי במסגרת הליכי שימוע, זיכויים, הימנעות מהרשעות פליליות, בקשות חנינות שהתקבלו, מחיקת רישומים פליליים ועוד.

עורך דין צווארון לבן

עבירות צווארון לבן, בניגוד לעבירות צווארון כחול, הן עבירות שאינן כוללות אלימות והן בעיקר עבירות כלכליות עסקיות. עדיין, חשוב להדגיש כי מדובר בעבירות פליליות שיכולות להיות חמורות. פעמים רבות עבירות אלה מבוצעות על ידי אנשים הנחשבים נורמטיביים ולא שייכים לעולם הפשע ואפילו אנשים בולטים וחזקים כמו מנהלי חברות ובנקים, אנשי עסקים מצליחים וגם פוליטיקאים. דווקא בשל כך חשוב לאותם חשודים לשכור את שירותיו של עורך דין צווארון לבן. עבירות אלה, בגלל היותן עבירות "שקטות" ללא אקט פיזי קשות פעמים רבות להוכחה, בין אם הוכחת חפות מצד הנתבע ובין אם הוכחת אשמה מצד התובע. משרד עו"ד אלגלי ויצמן מתמחה הן במישור הפלילי והן במישור אזרחי- מסחרי אליו קשורות עבירות אלה ולכן עורך דין צווארון לבן ממשרד זה יעשה עבודה מצוינת.

עורך דין צווארון לבן: כשפלילי ואזרחי נפגשים

כאמור, עבירות צווארון לבן הן מסובכות ומורכבות. הן משלבות יחד את המישור הפלילי יחד עם האזרחי- מסחרי. כאשר מדובר בהתנהלות לא תקינה מול המדינה, עורך דין צווארון לבן שיעמוד לצידכם צריך להיות עורך דין מיסים ומכיר היטב את חוקי המיסוי לפרטי פרטים. עבירות צווארון לבן מול המדינה יכולות להיות גם קשורות לניירות ערך ושוק ההון או הלבנת הון. כשמדובר על מישור אזרחי יכולות עבירות אפלה לבוא לידי ביטוי בצורות שונות כמו עבירות מרמה ושוחד, מעילה בכספים ועוד.

עורך דין עבירות צווארון לבן

תפקידו של עורך דין צווארון לבן הוא לא רק לעמוד לצד הלקוח לאחר שביצע עבירה אלא גם ללוות אותו באופן שוטף (למשל כשמדובר על חברה גדולה אך גם עסקים קטנים יותר) ממש כפי שרואה חשבון אחראי על התנהלות כספית תקינה באופן שוטף. כך גם עורך דין צווארון לבן צריך לוודא שהלקוח מתנהל כפי שצריך ואינו מבצע עבירה שלא במודע. מעבר לכך כמובן שהוא צריך לעמוד לצד הלקוח לאחר מעשה וללוות אותו בכל שלב, החל מהחקירה דרך השפעה על סעיפי כתב  האישום וניסיון להפוך אותם לקלים יותר וכמובן ייצוג במשפט. משרד עו"ד אלגלי ויצמן מלווה לקוחות מהחזקים במשק, דואג להתנהלותם המשפטית התקינה בשוטף וגם בעת הצורך עומד לצידם במידה והם חשודים בעבירה.

עבירות צווארון לבן
צריכים ייעוץ עם עו"ד מומחה בתחום? השאירו פרטים
telephone (6)

עו"ד עמוס - 0535237734
עו"ד מיכאל - 0506969045

mail (5)
location (3)

רחוב האמנות 8 - בית הגפן קומה 1 נתניה

מאמרים נוספים:

צריכים ייעוץ עם עו"ד מומחה בתחום? השאירו פרטים