שימוע לפני הגשת כתב אישום

שימוע פלילי

הגשת כתב אישום היא פעולה הנעשית על ידי תובע מוסמך ותגרום למהפכה של ממש בחייו של האדם שנגדו מוגש כתב האישום. גם אם בסופו של דבר הוא יצא זכאי מן המשפט, מדובר על אקט שישנה את חייו כל עוד המשפט מתנהל וכנראה שיהיו לכך השלכות ארוכות טווח גם אם בית המשפט יחליט לזכות. לכן, לפני הגשת כתב האישום מעמידה המדינה לרשותו של אדם את הזכות להגיב על הגשת כתב האישום ולהציג את עמדתו בהליך הנקרא שימוע פלילי. עומדים לרשותו שלושים יום לעשות זאת. חשוב שכדי שהליך שימוע פלילי יהיה אפקטיבי עד כמה שניתן, התגובה צריכה להיות מנוסחת על ידי עורך דין פלילי בעל ניסיון רב. משרד עו"ד אלגלי ויצמן מתמחה במשפט הפלילי ומלווה בהצלחה את לקוחותיו גם בהליך שימוע פלילי וגם לאחר מכן.

שימוע פלילי – הזדמנות אחרונה לשינוי ואף ביטול כתב אישום

שימוע פלילי הוא ההזדמנות של הנאשם לנסות ולשכנע שהעבירות המיוחסות לו אשר פורטו במכתב היידוע אשר קיבל אינן נכונות או לפחות לא מדויקות וחמורות ממה שבוצע בפועל. כדי שהשימוע יהיה יעיל חשוב לבחור עורך דין פלילי בעל ניסיון ומומחיות גם בסוג העבירה המיוחסת. עורך הדין רשאי לצלם את כל חומרי החקירה בהם עומד התובע לעשות שימוש כדי שיוכל לבנות את הטענות המשפטיות אותן יעלה בשימוע. ניסיון רב ובקיאות יאפשרו לעורך הדין לדלות את החומרים הרלוונטיים ביותר שיכולים להשפיע ולהביא להקלה בהאשמות או אפילו ביטולן.

מתי שימוע פלילי יכול להביא לסגירת תיק?

ישנם מספר מצבים בהם שימוע פלילי יכול להביא אפילו לסגירת התיק. מצב אחד הוא חוסר ראיות מספקות להאשמת החשוד. יתכן שראיות שנחשבו מספקות יוכחו על ידי עורך הדין ככאלה שאינן מצביעות על אשמת החשוד. עילה נוספת שיכולה להביא לסגירת תיק היא חוסר עניין לציבור או כפי שהדבר נקרא היום: נסיבות העניין אינן מצדיקות העמדה לדין. משמעות הדבר שבמישור הפלילי אין למדינה עניין לנהל משפט זה אך עדיין יכולה להיות תביעה אזרחית. מצב נוסף הוא כאשר העבירה המיוחסת אינה חמורה מספיק לענישה פלילית. אם הואשמתם בעבירה כלשהי אל תפעלו לבד. אנו במשרד עו"ד אלגלי ויצמן נעמוד לרשותכם בהליך שימוע פלילי וגם אחריו.

השימוע הפלילי

שימוע פלילי בעל פה

שימוע פלילי הינו הליך שמתקיים בפרקליטות או בתביעה המשטרתית. מטרתו היא לאפשר לחשוד להביע עמדתו לפני קבלת ההחלטה הסופית בעניינו. על כף המאזניים מונח הסיכוי לאי הגשת כתב אישום נגדו. לחשוד קיימת כאן האפשרות לשכנעם לטובתו והוא יכול להיות מיוצג על ידי עורך דין. משרד עורכי הדין אלגלי ויצמן ושות' עוסק בנושא וניתן לקבל ממנו מידע חיוני.

שימוע פלילי – יש להיערך היטב לקראתו

שימוע פלילי הינו הליך קריטי שיש להיערך היטב לקראתו. הוא מתקיים בנסיבות מסוימות: כאשר העבירה היא פשע שהעונש המירבי עליה עולה על שלוש שנות מאסר וכאשר החשוד אינו עצור עד תום ההליכים. בפשעים מסוג זה הוא כלוא בהליך הקרוי מעצר ימים הנחשב למעצר לתקופה מוגבלת. במהלכו יש להביאו לשופט תוך 48 שעות. בפשעים חמורים יותר  המעצר הינו ל 15 יום עם אפשרות להאריכו עד לתום ההליכים. כך בהתאם לכל סיטואציה. תהליך השימוע מתחיל כאשר הפרקליטות אמורה להחליט לגבי התיק. היא שולחת הודעה לחשוד ומזמינה אותו להעלות טענותיו בכתב תוך 30 יום. עורכי דין פליליים המעורבים, לרוב, כבר בתחילת התהליך מכירים את התיק היטב ויכולים לסייע רבות בנסיבות אלו.

משימות שעל הפרק

הסנגור אמור לטעון כנגד הגשת כתב האישום ולשם כך ינצל את כל הידע הרב שלו. הוא יחפש ליקויים בדרכי החקירה, יבדוק אם הראיות הקיימות אכן מוצקות ויכולות להוביל להרשעה. לחילופין, יצביע, בנסיבות מסוימות, על סיכויי הרשעה נמוכים. על פי כל אלו הוא יתכנן את ההגנה. הצלחתו בשימוע תמנע מלקוחו הגעה לבית משפט העלולה להיות מסוכנת יותר עבורו בגלל האפשרות להיענש בצורה חמורה. מה עוד  שהיא כרוכה בהוצאת כספים רבים, בבזבוז זמן ועוגמת נפש מיותרת.

שימוע לפני כתב אישום

משרד עם שירות מעולה

משרד עורכי הדין אלגלי ויצמן ושות' מתמחה בנושא ומומלץ לקבל ממנו שירות מקצועי המלווה ביחס אישי. שירותיו מקיפים וכוללים ליווי וייצוג, מחירים נוחים, זמינות ועוד. מנהליו הינם בעלי ידע רב וניסיון עשיר המגיעים מלימודים, התמחויות והשתלמויות, ממתן שירותים איכותיים ללקוחות רבים לאורך זמן ועוד. הם ישרתו בשמחה נוספים.

שימוע פלילי
צריכים ייעוץ עם עו"ד מומחה בתחום? השאירו פרטים
telephone (6)

עו"ד עמוס - 0535237734
עו"ד מיכאל - 0506969045

mail (5)
location (3)

רחוב האמנות 8 - בית הגפן קומה 1 נתניה

מאמרים נוספים:

צריכים ייעוץ עם עו"ד מומחה בתחום? השאירו פרטים