אל תגביל את האתגרים שלך
אתגר את הגבולות שלך

  ליטיגציה מסחרית

  5
  (2)

  מה היא ליטיגציה מסחרית?

  הליטיגציה עוסקת בתחום המשפט הפלילי והמשפט האזרחי. הליטיגציה מסחרית הינה תת תחום של הליטיגציה האזרחית. הליטיגציה המסחרית עוסקת במשפטים פליליים ובעבירות לפי חוק ניירות ערך וכן בהליכים אזרחיים הקשורים לדיני החברות, עתירות מנהליות כנגד החלטות רשות ניירות ערך ונגד רשם החברות וכן בערעורים על החלטות ועד המשמעת לפי חוק הייעוץ, אין חולק כי תחום זה הינו אחד התחומים המאתגרים ביותר בעולם המשפט, לא לחינם מכונה גם כ"מלכת המשפט".

  ליטיגציה מסחרית הינה תולדה של השנים האחרונות בפרט לאחר הקמתה בשנת 2010 במחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב, למעשה זוהי אבן הייסוד לכל ענף הליטיגציה המסחרית.

  למי הליטיגציה המסחרית רלוונטית?

  תחום הליטיגציה הינו רלוונטי לכל תיק אשר בסופו של דבר מגיע לדיון משפטי, בין אם מדובר בבית המשפט, בבית דין, או בכל ערכאה שיפוטית אחרת. על עורך הדין העוסק בליטיגציה לדעת את סדרי הדין הרלוונטיים להליך המשפטי. משמעות המילה ליטיגציה הינה התדיינות, כאשר מדובר בעריכת דין הכוונה היא להידיינות בבית המשפט, בוררות או הליכי גישור, במקרים רבים ליטיגטור (עורך דין המתמחה בליטיגציה) מיומן יביא לידי פתרון הסכסוך עוד בטרם הגיעכם לבית המשפט. אולם אם כבר הגעתם לבית המשפט חשוב שעורך דינכם יהא מומחה בתחום זה וכמו כן שיהא בעל ניסיון כליטיגטור. חשוב לזכור שכל ליטיגטור הוא עורך דין, אך לא בהכרח כל עורך דין משמש כליטיגטור. ישנם עורכי דין רבים בעלי ניסיון רב אשר כלל אינו כולל הופעות בבתי המשפט, זאת משום שנדרשת מיומנות מיוחדת של עמידה מול קהל, הצגת הטיעונים בעל פה באופן משכנע וכובש, וכן מסוגלות להתמודד עם שאלות ובקשות להבהרות מצד השופטים. שילוב של הבנה עסקית עמוקה ומיומנות ברמה גבוהה בבית המשפט מביאה תוצאות מיטביות ללקוח.

  ליטיגציה מסחרית הינה למעשה ליווי סכסוכים הנובעים ממערכת היחסים העסקית – מסחרית שבין הצדדים לסכסוך, אם הנכם עומדים בפני כניסה להסכם מסחרי או נקלעים לסכסוך בעל אופי מסחרי – סביר להניח שתזדקקו לעורך דין המתמחה בליטיגציה מסחרית.

  עורך דין של ליטיגציה מסחרית או ליטיגציה אזרחית כמו משרד עורכי הדין אלגלי ויצמן ושות' צריך להיות בקיא בכל הקשור לדינים השונים אשר מסדירים את עולם המסחר והכלכלה, לשם כך על הליטיגטור להיות מסוגל להתמודד בן בבית המשפט והן מחוצה לו עם שורה ארוכה של משימות. בתחום הליטיגציה המסחרית חלק ניכר מהצגת התיק של הלקוח נעשה בכתב, ולכן על הליטיגטור המסחרי להיות גם בעל יכולת ביטוי והתנסחות בכתב ברמה גבוהה.

  משרד עורכי הדין אלגלי ויצמן ושות' מתמחה במגוון תחומים בניהם הפרת זכיות יוצרים.

  עד כמה הדף היה שימושי?

  לחץ על מנת לדרג!

  דירוג ממוצע 5 / 5. ספירת הצבעות: 2

  אין הצבעות עד כה! תהיה הראשון לדרג את המאמר הזה.

  מכיוון שמצאת את המאמר הזה שימושי...

  Follow us on social media!

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   עוד במחלקה מסחרית

   עורך דין סימני מסחר

   עורך דין לרישום סימן מסחר שם חברה, לוגו, סלוגן- כל אלה הם סימנים המהווים את כרטיס הביקור של החברה שלכם. לעיתים נראה שכל מה שיש לעשות הוא לשבת מול המחשב ולעצב. הדברים כמובן הרבה יותר מורכבים. גם עיצוב הלוגו או ח...

   המשך קריאה

   סכסוך שותפים

   בין אם מדובר בחברה בע"מ או שותפות בעסק (שרשום על אחד מבעלי העסק), סכסוכים בין שותפים הן עניין שיש לנהל במקצועיות תוך הבנה מה הוא רצונם של הצדדים. סכסוכי שותפים פורצים מסיבות מגוונות ורבות ומתנהלים באופן דומה מא...

   המשך קריאה

   הקמת חברה בע"מ

   רבים לא יודעים, אולם חברה בע"מ היא יישות משפטית נפרדת. יש לה "מספר תעודת זהות" שונה מאלה של בעליה והיא נושאת באחריות המלאה למעשיה, דבר שמעניק הגנה ואחריות מוגבלת לבעלי המניות בה. למעשה, אחריות החברה מוגבלת עד ל...

   המשך קריאה
   קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים לעורכי דין