הלבנת הון, מיסים ומע"מ

מטרתה העיקרית של מערכת גביית המיסים בישראל היא לממן את פעילותן השוטפות של הרשויות השונות.

הלבנת הון

הלבנת הון הינה פעולה אשר נועדה להכשיר ולתת לגיטימציה חוקית לכספים שנוצרו באופן בלתי חוקי, עקב העלמת מס או ביצוע פשעים פליליים מובהקים כגון סחר בסמים, סחר בנשק, סחר בנשים, זנות, הימורים, סחיטת דמי חסות וכדומה.

באמצעות הלבנת ההון מוחדרים כספים אלו באופן מוסווה וחשאי למערכת הכספים הפיננסית הלגיטימית במשק, וזאת על מנת לאפשר את משיכתם בחזרה באופן גלוי ופומבי, כאילו המדובר בכספים לגיטימיים לכל דבר ועניין.

מדינת ישראל שמה לנגד את עיניה את המלחמה בהון השחור מאחר וזה מתדלק את ארגוני הפשיעה בישראל ואת ארגוני הטרור השונים. בהתאם לכך, הוחמרה הענישה כלפי מי שנמצא אשם בעבירת הלבנת הון – חילוט כספים וחילוט רכוש, הקפאת חשבון בנק, הטלת קנסות כבדים ואף עונשי מאסר בפועל.

זומנת לחקירה ואתה חושש כי אתה עלול למצוא עצמך מואשם בהלבנת הון? אל תהסס ותדאג לשריין לך הגנה משפטית ראויה וליווי צמוד של מומחה בתחום שיסייע לך לחלץ את העגלה מהבוץ ואף להשיב לך כספים ורכוש שחולטו במסגרת החקירות.

עבירות מס הכנסה

פקודת מס הכנסה [נוסח חדש], תשכ”א-1961 הנה החוק המרכזי שמכוחו נגבה בישראל מס הכנסה. פקודה זו למעשה מורה על שורה של חובות וסנקציות שיוטלו על אלה שיפרו אותן. הסנקציות מתחלקות בין סנקציות בפן אזרחי וסנקציות בפן הפלילי.

בפן האזרחי ניתן למנות שורה של סנקציות ובהן:

  • הטלת קנסות.
  • הגדלת שיעורי המס ומקדמות מס.
  • אי הכרה בהוצאות מסוימות.
  • שלילת פטורים.
  • אי מתן הקלות בניכוי מס במקור.

בפן הפלילי, העונשים חמורים אף יותר ועלולים להוביל לעונשי מאסר בפועל.

בהתאם לכך, אף פעם לא מאוחר לפנות לעורך דין מנוסה בתחום, שילווה אתכם וינחה אתכם לכל הליך החקירות ואף לאחר מכן, במידה ויוחלט להגיש נגדכם כתב אישום.

עם מס הכנסה לא משחקים! פונים רק למומחים!

עבירות מע”מ

בדומה לעבירות מס הכנסה, גם עבירות המע”מ הן פועל יוצא של חוק המע”מ. חוק זה מחלק את העבירות לשני סוגים עיקריים:

  1. עבירות טכניות – איחור בביצוע תשלום, אי הוצאת חשבונית מס בגין ביצוע עסקה, היעדר תוספת מע”מ בחשבונית, אי מתן דיווחים במועד וכיוצא בזה. על אף הקלות הנתפסת של העבירות, העונש שיוטל על מבצעם יכול להגיע עד לכדי שנת מאסר בפועל.
  2. עבירות מהותיות – במידה ויקבע כי הנאשם פעל מתוך כוונת זדון להתחמק או להעלים תשלומי מע”מ, כמו במקרים של מרמה, הנפקת חשבוניות פיקטיביות, זיוף מסמכים, ניהול פנקסי חשבונות ועוד. בעבירות אלה העונש הצפוי מאמיר ויכול להגיע עד לכדי 5 שנות מאסר בפועל.

המרחק בין הגדרת העבירות קטנה מאוד. לפעמים, די באמירה של נחקר שתטה את כף המאזניים להגשת כתב אישום בגין ביצוע עבירות מהותיות על אף שהמעשה תואם יותר את אופי העבירות הטכניות. לכן, ליווי צמוד של עורך דין מנוסה בכל השלבים הינו קרדינלי ועלול לחסוך המון טרחה ותעצומות נפש. וכן, גם הרבה מאוד כסף.

משרד עורכי הדין עמוס אלגלי יעניק לך סיוע וליווי משפטי מלא ומקיף – החל משלב ביצוע העסקאות ועד סיומן התקין תוך שמירה קפדנית על תקנות והוראות הדין.

משרדנו מתמחה בצווארון לבן וכתב אישום פלילי.

פשעי צווארון לבן
צריכים ייעוץ עם עו"ד מומחה בתחום? השאירו פרטים
telephone (6)

עו"ד עמוס - 0535237734
עו"ד מיכאל - 0506969045

mail (5)
location (3)

רחוב האמנות 8 - בית הגפן קומה 1 נתניה

מאמרים נוספים:

צריכים ייעוץ עם עו"ד מומחה בתחום? השאירו פרטים